Result_table (16wkc)

Men 's Individual
|Preliminary Score

|Championship Score
1st place TADAKATSU AMISHIRO/網代 忠勝 Japan 1st place TADAKATSU AMISHIRO/網代 忠勝 Japan
2nd place YUYA TAKENOUCHI/竹ノ内 佑也 Japan 2nd place YUYA TAKENOUCHI/竹ノ内 佑也 Japan
3rd place MAN UK JANG Korea 3rd place MAN UK JANG Korea
HIDEHISA NISHIMURA/西村 英久 Japan HIDEHISA NISHIMURA/西村 英久 Japan
Fighting Spirit Jonadivan BERTOUT France Fighting Spirit Jonadivan BERTOUT France
Fabrizio MANDIA Italy Fabrizio MANDIA Italy
Giuseppe GIANETTO Italy Giuseppe GIANETTO Italy
Ryo MURASE / 村瀬 諒 Japan Ryo MURASE / 村瀬 諒 Japan
Krzysztof BOSAK Poland Krzysztof BOSAK Poland
Christopher YANG United States of America Christopher YANG United States of America
Jin Yong JO Korea Jin Yong JO Korea
Sandor DUBI Hungary Sandor DUBI Hungary
Women 's Individual
|Preliminary Score

|Championship Score
1st place MIZUKI MATSUMOTO/松本弥月 Japan 1st place MIZUKI MATSUMOTO/松本弥月 Japan
2nd place YUN YUNG HU Korea 2nd place YUN YUNG HU Korea
3rd place BO KYUNG WON Korea 3rd place O KYUNG WON Korea
YUKIKO TAKAMI/鷹見由紀子 Japan YUKIKO TAKAMI/鷹見由紀子 Japan
Fighting Spirit Hwa Yeong LEE Korea Fighting Spirit Hwa Yeong LEE Korea
Sayo VANDERWOUDE Netherlands Sayo VANDERWOUDE Netherlands
Mana KAWAGOE/川越 愛 Japan Mana KAWAGOE/川越 愛 Japan
Roxine KUBO Hawaii Roxine KUBO Hawaii
Akie TAYAMA/田山 秋恵 Japan Akie TAYAMA/田山 秋恵 Japan
Fleur SMOUT Netherlands Fleur SMOUT Netherlands
Hanaca YAMADA Canada Hanaca YAMADA Canada
NIshiki SANO United States of America NIshiki SANO United States of America
Women's Team
|Preliminary Score

|Championship Score
1st place Japan 1st place Japan
2nd place Korea 2nd place Korea
3rd place United States of America 3rd place United States of America
Brazil Brazil
Fighting Spirit Mizuki MATSUMOTO/松本 弥月 Japan Mizuki MATSUMOTO/松本 弥月 Japan
Stella WONG Singapore Stella WONG Singapore
Bree YANG Canada Bree YANG Canada
Nishiki SANO United States of America NIshiki SANO United States of America
Elzami Miwa ONAKA Brazil Elzami Miwa ONAKA Brazil
Serena RICCIUTI Italy Serena RICCIUTI Italy
Safiyah FADAI German Safiyah FADAI German
Yun Yung HU Korea Yun Yung HU Korea
Men 's Team
|Preliminary Score

|Championship Score
1st place Japan 1st place Japan
2nd place Korea 2nd place Korea
3rd place Hungary 3rd place Hungary
United States of America United States of America
Fighting Spirit Sho ANDO/安藤 翔 Japan Fighting Spirit Sho ANDO/安藤 翔 Japan
Alberto Massumi TAKAYAMA Brazil Alberto Massumi TAKAYAMA Brazil
Xuan CHEN People’s Republic of Chiina Xuan CHEN People’s Republic of Chiina
Akos SZEGOFI Hungary Akos SZEGOFI Hungary
Christopher YANG United States of America Christopher YANG United States of America
Chung-Yang CHANG Chinese Taipei Chung-Yang CHANG Chinese Taipei
Guillermo FLORES Mexico Guillermo FLORES Mexico
Kang Ho LEE Korea Kang Ho LEE Korea